En iyi Antidepresan hangisidir? İlaç İsimleri

Antidepresan ilaç isimleri

hangi antidepresan iyidir
en iyi psikoloji ilaclari
En iyi antidepresan
Antidepresan ilaçlar her bünyede farklı etkiler gösterirler.Öncelikle aşağıda ismini vereceğim ilaçları Doktor'a gitmeden kullanmayın ciddi yan etkileri görülebilir vucudunuzda.Aşırı depresyonda iseniz sağlam bir psikiyatri doktoruna görünürseniz sizlere yardımcı olacaktır.
antidepresan

Öncelikle biraz Fizyoloji açısından bakalım

Vucudumuzda Mutluluk,Anlama,anlam verme,depresyon,dikkat eksikliği,uyku ve cinsel fonksiyonlar vs. gibi yaşamsal olayların başını Serotonin hormonu çeker.Çok önemli olan bu mubarek serotonin beyinde üretilir ve salgılanır.Aşırı salgılanmasında gülmenizi sağlayabilir veya serotonin sendromundan dolayı ölümcül olabilir.

Nor-adrenalin hormonuda öz güven açısından önemlidir.Ben başarırım dedirtir.

Serotonin ve Noradrenalin eksikliğinde neler olur?

Anksiyete başta olmak üzere panik atak,takıntı hali,uykusuzluk,anormal düşünceler,aşırı sinirlilik hali,kendine güvenememe,okuduğumuz bir yazıyı 50 kerede anlayamama,dikkat eksikliği,öz güven eksikliği gibi bir çok duygusal olaylara yol açar.

Bu yorumlar alıntı olarak aktarılmıştır.

Lustral-Selectra-Sertralin 25mg- 50mg-100mb(sertralin) = İlk Lustral aldığımda nefes darlığı ile etki gösterdi buna bağlı olarak ben dozu arttırdıkça beni depresyona dahada soktu kontrolsüz kullanımdan olsa gerek serotonin sendromundan çıkamadım.Zaman ilerledikçe bir şeyleri umursamamaya başladım.Kahkaha atacağınız zaman sizi aşırı güldürür mal bir gülümseme hali ile dolaşırsınız.Ayrıca tüm anti depresanlar geç boşalmanızı sağlar..SSRI Grubunun en meşhur üyeleridir.

Paxil-Paxera 20mg-30mg-80mg(paroksetin) = Sertralinden sonra paroksetine başladım.Sertralin etken maddesine göre insanı biraz daha rahatlatıyor fakat aşırı asabilik gördüm kendimde.Kaslarınızı gevşetiyor aşırı uyku yapıyor.Şuan hala kullanıyorum.Spazmolitik ilaç kullandığım için kas gerilmelerini engelliyor.SSRI Grubundadır kendileri.

Cymbalta 30mg 60mg = Lustral ve paxil'e taş çıkartan bir yanıda seçici nor adrenalin özelliği olması.1 Ay kullandıktan sonra aşırı öz güven veriyor.Bazı şeyleride takmamanızı sağlıyor.Anksiyete  ve sosyofobi hastaları içinde bire bir.Fiyatıda diğerlerine göre pahalı elden alırsanız.Prozac'a rakip olarak üretilmiş.SNRI Grubundadır kendileri.

Dideral 40mg = Panik atak ve aşırı heyecan için sağlam bir beta blokeri.Beta Bloker ilaçlar kalbinizin strese karşı hızlanmasını azaltır.Fazla baş dönmesi yaparsa yarım olarakta kullanılabilir.
Anksiyete bağlı kalp çarpıntısında ve gereksiz aşırı heyecan durumların da,yaşlılarda taşikardi veya ritmik bozulmalarda kullanılır.

Zestat 15-30-45mg = Paxil ve lustral gibi SSRI grubu anti depresanlardan farklı olarak Cymbalta gibi SNRI sınıfına komşu NaSSa sınıfı antidepresandır.Serotonin ve noradrenalin hormonlarını sizler için yakalar.Zestat aşırı yemek yediriyor bende.Gece uykudan önce alınıyor beyninizden uyku akıtıyor.Hala kullanmaktayım.Rüyalarınıza garip karekterler sokar.

Rameron = Zestat ile eşdeğerdir. Acayip uyutur ve yedirebilir.Zestat gibi garip rüyalar gördürür.NaSSa Grubundadır kendisi.

Desyrel (Trazodon) =  Antidepresif uyku verici bir ilaçtır.Doz Aralığı geniştir.Emilimi hızlı bir ilaçtır.İlacı içtikten 10dk içinde uyku ihtiyacı hissedilir.Gece alınması söylenir.Hiç bir şekil de iş yaparken içilmemelidir.İnsanı aniden devirebilir.

Prozac 20mg = 2 Ay kullandım. Daha çok Major depresyondakiler için tavsiye ediyor galiba doktorlar.Aşırı dozda yan etki olarak depresyona sokabilir.Kafa felan buldurmuyor bunu düşüneniz varsa.Belirli bir süre sonra diğer antiler gibi aman salla gitsin umursamıyorum tarzına sokabiliyor.Sakinleştirir.Zaten antidepresanların amacı bu :)

Cipralex 10-20mg(Essitalopram)= Sağlam bir teskin edici.İşinize derslerinize odaklanmanıza yardımcı olur.Diğer depresyona sokacak durumlarada iyi gelmektedir.SSRI Grubunda bu arkadaşta.

Anzyl(Essitalopram) =  Anksiyete üzerinde olumlu etkileri olduğu için piyasaya sürülmüş.Cipralex ile aynı etken maddeyi içermektedir.Endişe veya kaygı bozukluklarına bağlı major depresyonda endikedir.SSRI grubu ilaçlar gibi boşalmayı geçiktirebilir.Stres ve depresyonu azaltır.Buna bağlı olarak zindelik hissi uyandırabilir.

Brintellix(vortioksetin) = Brintellix 3 yıl önce piyasaya sürülmüş yeni antidepresan.Kullananlara göre ilk iki hafta cidden sıkıntılı geçebilir.Mide yanması,sinirlilik,ciltte kaşıntılar sık karşılaşan bir sorunmuş.Sizde görülmeye bilir.Başlangıç dozları ile alakalıdır.İlacın öne sürülmesinde ki diğer deneyim,muadillerine göre daha az yan etkiye sahip olmasıdır.2 Hafta alışma evresinden sonra takıntılar ve stres yaratan olaylara karşı tepkiniz düşüyor ve sakinlik süreci burada başlıyor.İştah değişiklikleri olması muhtemeldir çünkü MSS (Merkezi sinir sistemi) niz etkilenmekte ve yeni bir dünyaya kendini hazırlamaktadır.Kendinizi pamuk gibi hissedebilirsiniz.SSRI grubu diğer antidepresanlar da olduğu gibi erkeklerde ilk 1 ay cinsel sorunlar çıkarabilir.Özellikle geç boşalma en büyük antidepresan yan etkileri ve libidoyu bir süre baskılayabilir.

Efexor XR 75-150MG = Çok etkili bir antidepresandır.Kısa sürede vucudunuzda hissetmeye başlarsınız zaman ilerledikçe ilaca alışırsınız.Takıntılarınızı zamanla azaltıp umursamaz bir insan yapar.Sabahları erken uyandırır.Yokluğunda şiddetli yan etkileri olur.Doktor kontrolü olmadan bırakmanız kötü bir süreç doğurabilir.

Risperdal 1-2MG = Kendisi Antidepresan değildir.Nöroleptik bir ilaçtır.İlk günler fazla doz aldığım için uykusuzluk,baş ağrısı,burun tıkanıklığı yaptı.Olumlu etkileri cinsel dürtüleri azaltıyor.Karşı cinse ilgi azalıyor.Sakinleştirici etkisi vardır.ilaca alışmanız 1-2 hafta alabilir.Fazla doz çenenizde kasılmalara sebep olabilir.Görme bozukluğu yapabilir.

Seroquel-Gyrex(Ketiapin)= En çok yazılan antipsikotiktir.Şizofreni de psişik düşünceyi baskılar ve yatıştırıcı etki gösterir.Bipolar Hastalar için Mani dönemini baskılamak için kullanılmaktadır.Cinsel isteği aniden kaldırır.Uyku getiricidir.Dopamin baskılayıcı antipsikotik grup aşırı yeme isteği doğurabilir.Duygu Durum bozuklukları ve buna bağlı uykusuzluklar için reçetesi yaygındır.Dozajları esnektir yan etkikileri doza göre azalabilir.

Passiflora(Çarkıfelek Otu) = Tranklizan etkili bitkisel kaynaklıdır.Psişik gerilimli ruh hallerinden kurtarır.sakinleştirici etkisi hafif düzeydedir.kas spazmlarını çözme etkisi vardır.Ekstresi ticari satış için çıkarılmıştır.Gidip alıp içeyim yerine doktora danışıp daha yararlı bir yol bulabilir sorununuza.

Stablon 12.5MG (Tianeptin) = Diğer ilaçlara göre tarihi yeni diyebileceğimiz mekanizması paradoks olarak tanımlanan bir antidepresandır.Şöyle ki  SSRI antidepresanlar normalde geri emilimi engelleyerek serotonin miktarının artırırken Stablon tam tersi düşürürek etki eder.Depresyon ve Anksiyete bozukluğunda kullanımı vardır. Geri dönüşleri olumlu denilebilir.Gariptir yeşil reçeteli olarak eczanelere geçmiştir.Yutma ve yeme güçlüğü yaşayan bir hastamda görmüştüm ve buraya yazma gereği duydum.Kısa sürede etkili olduğu ve yan etkisinin olmadığını memnun kaldığını söylemişti.


Anksiyete Giderenler(Anksiyolitikler)
Kısa Süreli Yatıştırıcı İlaçlar 

Lyrica(Pregabalin) = Pregabalin Etkin Maddesi olan Lyrica,Sara(Epilepsi) Nöbetleri,Nöropatik Ağrıları giderici etkisinin yanında Anksiyete(Kaygı Bozukluğu) içinde reçete edilen bir ilaçtır.Etkilerine gelecek olursak.Yeşil reçete kapsamında olmayan fakat Takibi olan bir yatıştırıcı ilaçtır.Doza bağlı olarak rahatlatıcı etkisi artarken,hafıza üzerinde de olumsuz etkisi bildirilmektedir.Kafanızda ki tüm kaygı verici düşünceleri silebilir ve bu size stress anlarında sürekli kullanmanız hissiyatını verebilir.Bırakma aşamasında çoğu psikiyatrik ilaçlarda olduğu gibi doz azaltıralarak bırakılmalıdır.Epilepsi ve Psikiyatri hastaları,doktor bıraktırmadan kesinlikle bırakmamalıdır veya doz aşımı yapmamalıdır.

Tranko Buskas 10mg = Kontrole tabi bir ilaçtır.Medazepam yani ansiyolojik sakinleştirici kas gevşetici madde içerir.Genellikle strese bağlı mide kasılmaları,düzensiz bağırsak sendromu gibi rahatsızlıklara yazılır.Antidepresanlarla birlikte kullanıldığında sakinleştirici etkisi artar.Anksiyete'de endikedir.Benzo grubundadır rahatlatır.

Xanax 0.5-1 MG = Kaygı/Endişe hallerine bağlı uyku bozuklukları ve günlük yaşamı etkileyen ciddi sorunlarda yatıştırıcı olarak kısa süreli kullanılır.Gaba Reseptörleri üzerinde etki gösterir.Gevşetici,rahatlatıcı etkisi ile bilinir.Sıkıntı hallerini kısa süreli bastırır.Yeşil reçete ile satılmaktadır.Benzodiazepin grubunun meşur üyeleridir.

Diazem ( Diazepam) =  Etkili bir yatıştırıcıdır.Acillerde sıkça ampul formunda kullanılmaktadır.Epilepsi,alkol,sinir krizlerinde çeşitli yollarla vucuda enjekte edilmektedir.Bunun yanında çeşitli operasyonlardan önce ve operasyon anında sakinleştirme amacı ile kullanılmaktadır.Dünya bir yana  diazem bir yana...Ciddi bağımlılık potansiyeli yaratır sürekli kullanımda ( Tüm benzodiazepin grubu için geçerlidir .)

Ativan (Lorezepam) = Dil Altı alınan (Expidet tablet formu) bu ilaç hızla kana geçerek etki gösterir.Etkisine gelirsek,yüksek endişe ve korkunun olduğu,titreme,terleme,psikolojik travmalara bağlı ağır depresyon,kriz ve yüksek anksiteyi azaltmaktadır.Alkol krizlerini baskılamak için de kullanılmaktadır.Yatıştırıcı(rahatlatıcı) etkisi güçlüdür.
Ciddi rahatlatıcı etkisi vardır.Bu ilaç ile her hangi bir araç kullanılması tavsiye edilmez.Kaslarda gevşeme,halsizlik,uyku,unutkanlık bilinen sık yan etkileridir.
Ativan kullanıldığı zaman hatırlama güçlüğü,aşırı kullanımda karaciğer hasarı,ciddi bağımlılık gibi sorunlar olabilmektedir.
Bağımlılık potansiyeli yüksek Anksiyoliktir.Hayat kurtarır.



Antipsikotik / Nöroleptikler'de ek olarak kullanılan Distoni ( Kasılma Krizi ) ilaçları .
Antikolinerjikler / Atropin Akrabaları.

Akineton / Biperiden 2-4-5 mg Tablet/Ampul = Akineton kafası tabirini duymuşsunuzdur.Çok merak edip temin ettim şahsen ve bu sırada risperdal kullanılıyordum.Asetilkolin denen kaslarda görevli taşıyıcı maddeyi baskılayarak kaslarınızı kuvvetli bir şekilde gevşetiyor.Kafayı bir milyon yaptığı doğrudur.Aşırı doz da bilinç bulanıklığı yapmaktadır.M1 Reseptörleri gerekli asetilkolini alamayıp unutkanlık ve hafıza kaybı gibi belirtiler göstermektedir.Sakinleştirici etkisi vardır.Mutlu bir yüz ifadesi hakim olabilir.Öfori vermez.Uzun süreli kullanımda ciddi unutkanlık yapar.Yoksunlukta depresyon yerini alabilir.Algılarınızda değişiklik yapar.

Artane / Trihexyfenidil 2-5 MG = Akineton ile neredeyse bire bir aynı etkileri gösterir.Bağımlılık derecesi biraz daha hafif diyebiliriz.Kasılma krizlerinde kullanılır.Antikolinerjik ajandır.Kasları kökten gevşetir.Türkiye'de üretilmez.İtal edilmektedir.Yeşil reçete kapsamındadır.Akineton gibi ağız kuruluğu yapmaktadır.Sindirim zorlaşır.Yorgunluk belirtileri gösterir.

Her iki ilaç bilişsel bulanıklık yapmaktadır.Zeka seviyenizle oynar sürekli kullanımda.Max kullanım süreleri 3 Ay'dır.

SSRI = Seçici Serotonin geri alım inhibitörleri
SNRI =Seçici serotonin ve noradrenalin inhibitörleri
NaSSa = noradrenerjik ve spesifik serotonerjik

Ek olarak: Yazılanların hiç birisi %100 bilimsel bilgi içermez.Öz deneyim ve bilgi amaçlıdır.Doktor kontrolünde kullanılmalıdır.Ciddi Yan etkileri olabilir.Her şey dozunda güzel.Sizde güzelsiniz.Depresyonlu kederli hayat felsefesinden kurtulduğunuz anda sizden güzeli olmaz.

Bu bilgiler öz deneyim içermektedir.Doktor açıklaması değildir.Antidepresanlar reçeteye tabi olduğu için reçetesiz alamazsınız.İntihar düşünceleri olan hastaları intihar ettirebilir.Dikkat edelim diğer ilaçlara benzemez.

Etiketler:antidepresanlar,antidepresan kullananlar,antidepresan içenler,en iyi antidepresan,mutlu olmak,mutlu yapan ilaçlar,depresyon giderici ilaçlar listesi,psikolojik ilaclar

51 yorum

antidepresan kullananlar
lustral prozac cymbalta zestat remeron kullananlar
antidepresan nedir
en iyi antidepresan ilaç hangisidir.

Reply
necmi ozturk mod

antidepresan kullanımıda arttı iyice

Reply

antidepresanlar insanlari tedavi etmek icin kullanilir,kafa yapmak icin değil,ters etki gosterebilirler doktor tavsiyesi olmadan sakın.

Reply

en iyi antidepresan spordur gerisi yalandir. beyin çözülememiştir. verilen ilaçlar deneyseldir. çok büyük yan etkileri vardır. tavuk bile kanserojen çıktıysa bunlar da ne var kimbilir

Reply

ilaçların amacı vucuttaki hormon seviyesini ayarlamaktır.Ağır depresyondakiler spor yaparak kurtulamaz.

Reply
Adsız mod

Depresyon veya sağlıkla ilgili konularda asla ve asla internettekilere göre hareket etmeyin (pitagorasa yapılan eleştiriyi bana da yapabilirsiniz :sana niye inanalım) mutlaka bir DOKTORA gidin, bazılsrı sallamış en iyi ilaç beynindir gibisinden oldu olacak kişisel gelişim kitabı da yazın anasını satayım... bu işin kimyası var biyolojisi var var da var, ulan sen iyileştinmi sanki diyeceksiniz evet iyileşmedim tam olarak belki ama ilaçları kullanmasaydım intihar etmiş olabilirdim, onun için gençler mutlaka doktora başvurun ve kendi kafanıza göre ilaça başlayıp kesmeyin

Reply
Bu yorum yazar tarafından silindi.

Cymbaltayı burada okuduktan sonra kullandım ise yaramıyor uyutuyor sürekli cipralex çok iyidir tavsiye ederim sade serotonin old için uyku verir ama. efextor de iyi ama bırakırken dünyanız şaşar benim tansiyonum düşük olduğu halde bıraktığında tansiyonun fırladı acile gittim korkunç baş dönmesi ve ağrısı yapıyor 1 hafta kadar ve mide bulantısı çok ağır değilseniz içmeyin aktifleştirir ama bırakmak çok zor

Reply

Ne kadar etki ederse etsin bazi insanlar depresyondan cikamiyor

Reply

antidepresanların faydaları 3-4 ay arasında hissedilebilir.Anında iyi olmayı beklemeyin.Doktor kontrolü olmadan kullanmayın.

Reply

Cinsel gücü bitiriyor, öküz oluyorsun.

Reply

Evet.cymbalta paxera ve efexor dan daha etkili denilse de uyutmaktan başka bit işe yaramıyor

Reply

Paxera dan uzak durun 2 ayda 20 kilo alırsınız

Reply

Arkadaşlar ankisiyete depresyon kronik bir hale dönüşmüşse ve panik atak da panik bozukluğuna dönüşmüşse ömür boyu ilaç kullanmak zorundasınız. Tüm ilaçlar denek misali üzerinde denenmiş biri olarak söylüyorum Efexor hepsine nazaran daha etkili buspon 5 mg ile birlikte kullanırsanız sıkıntıyı hafifletiyor.16 yıldır aklınıza gelebilecek her ilacı kullandım 40 küsür ayrı ilaç.çoğunu kombine halinde.Sadece %30 oranında hayatım düzeldi.Arabalarla yolculuk yapamıyorum yalnız kalamıyorum boğuluyorum sıkıntı şişme kas sertleşmesi ve aşırı uyku.size tavsiyem rahatsızlıklarınızı hafif antidepresanlarla kontrol altına alın.örneğin paxera efexor kullanmış birine lustral önceden fayda ederken bu iilaçları kullandıktan sonra lustral günde 200 mg bile fayda etmiyor.bir süre sonra efexor paxera da çok fayda etmiyor ama zar zor hayata tutunuyosunuz.yeşil reçete kullanmanız gerekiyorsa asla nerviyumdan başkasını kullanmayın.nerviumu bırakmak kolay ama xanax ativan rivotril bunlara bir alışırsanız ankisiyeteniz iki üç katına çıkar toparlanamazsınız.Emin olun

Reply

Doktora gidelim ama gittim üç tane doktora doktorun hareketleri benden daha ürkütücü. Onun için insan kendi doktoru olmalı ben ruh doktolarına asla inanmıyorum. ilaç firma temsilcileri doktor kapısından neden eksik olmuyor acaba? Sakın arkadaşlar verdigi dozajı kullanmayın, çünkü ilerde daha büyük sorunlar çıkarata bilir ya etkileri.

Reply

Cipralex 20mg kullaniyordum bugüne kadar gayet güzel etkili bir ilaç gercekten kendinizi iyi hissediyorsunuz ancak ilacı bugün itibariyle bırakıyorum çünkü bende ishal ve anlamsız bir sekilde kilo alma gibi yan etki gösterdi tabi bu kisiye göre degisiklikte gosteriyormus kilo alma yerine kilo kaybı da olabiliyormuş deneyin tavsiye ederim herkes te yan etki gostermeyebiliyormus

Reply

sevgili okurum, doktor kısmı ürkütücü olabilir fakat hayat seni iyice zora sokuyor ve normal yaşamına engel oluyorsa mecbur yardım alman gerekli.Dozlar başlarda seni kötü etkileyebilir,sen savaşmak zorundasın ki faydasını görebilesin.

Reply

kronikleşme süreci böyle malesef

Reply

Cymbalta ve cipralex farklı grubun ilaçlarıdır.Doktor kontrolünde min 3 ay kullanmanız gerek.

Reply

cinsel gücü genelde antipsikotik ilaçlar bitirir.Risperdal norodol zyprexa,seroquel.vs yani üstünde antipsikotik veya nöroleptik yazan ilaçlar ereksiyon sıkıntısı isteksizlik yaratır.

Reply

Ritaline nerede lann? :D

Reply

Ritaline nerede lann? :D

Reply

ritalin ve medikinet eklenecek

Reply

Hacker Filmlerinde Sık Kullanılan Ritalinin Etkileri.
Uyarıcı etkisi.Ritalin

Reply

Brintellix kullanan varmi

Reply

BİRİNTELLİKS İYİDİR UYKUDA YAPMAZ CİNSEL İSTEKSİZLİKTE

Reply

Anzyl 5mg hakkinda bilginiz var mi

Reply

panık atakta yorgunluk ve halsızlıgı ne gıderır yardımcı olurmusunuz

Reply

Merhaba Pasiflora için ne düşünüyorsunuz...

Reply

merhaba, bu konu biraz uzun ve tedavi gerektiren bir süreç olabilir.Psikiyatri doktorundan tavsiye alabilirsiniz.ilaç önermem doğru değil.iyi günler.

Reply
Bu yorum yazar tarafından silindi.

yukarıda brintellix hakkında bilgi verilmemiş onuda ben vereyim vertioxsetine etken maddesidir 1 ay önce eczacıma güncel bir antidepresan varmı dedim oda bu ilacı önerdi ve hemen dokturuma gittim bu ilacı söyledim dr um iyi ilaç deyip yazdı ve araştırdım ilacı çok fazla bilgi edinemedim tevekkel dedim başladım 26 gündür kullanıyorum 10 mg nı kaşıntı mide bulantısı ve baş ağrısı en belirgin yan etkileriymiş bende sadece bir kaç gündür hafif kaşıntı yaptı ve 1 haftadır hafif bulantı prospektus ünde isteksizlik 15 veya 20 mg de olur yazıyor bende isteksizlik hat safhada oldu ve bu ilaç diğerlerinin aksine beni uyutmadı etkileri ise öz güven vermedi beynimin arkasında ne olduğunu bilmediğim düşünceleri kaldırdı fakat beynim kendi kendine konuşmaya başladı dalıp gidiyorum hafızam biraz güçlendi dikkatim aynı duruyor çenemde de biraz uyuşukluk var şimdilik bu kadar ileride başka etkiler olursa yazarım bu yazdıklarım sadece bana olan etkiler her ilaç her vucut a farklı etiler yapabilir kesinlikle başkalarının ilaç deneyimlerini dikkate alarak doktor kontrolsüz ilaç kullanmayın Rabbim tüm hastalara şifa versin.Saygılar

Reply

Admin +18 oyun paylaşırsmısın android için

Reply

en iyi antidepresan diye bir şey olsa her şey daha güzel olabilirdi...

Reply

teşekkür ederim brintellix hakkında bilgi verdiğin için araştırıp ekleyeceğim.

Reply

Siber yazılımcı internet fatura si ödenmiş modeme vpn ile bagalanma uygulamasi ver

Reply

en iyi depresyon ilaçları
antidepresan isimleri
antidepresanlar nelerdir
reçetesiz antidepresanlar
antidepresanlar reçeteli mi

Reply

doktora en iyi antidepresanı yaz dedim. gel seni servise yatıralım dedi.

Reply

yeni ilaçlar eklendi yazıya.

Reply

Mrb ben 3 gün önce sulinex xr75mg kullanmaya başladım.dikkat eksikligi odaklanamama panik ve sosyalsosyalfobi tedavisi için. Sizin bu ilacla ilgili dusuncenizi alabilirmiyim.?

Reply

cinselliğe zararı olmayan antidepresan ilacı varmı.

Reply

Cipram da fena değil ben kullanıyorum

Reply

antidepresanlar genelde ilk aylarda erekte olma boşalma sorunu yaratabilir fakat bunlara alışabilirsiniz.Vucudunuz tolerans gösterecektir.
Antipsikotik grubundan bir ilaç kullanıyorsanız örnek, risperdal,gyrex, vs. bunlar cinselliğe etkileri büyüktür.

Reply

günümüzde en sık reçeteye giren ilaçlardan birisidir.Cipram,Cipralex ve diğer muadilleri.

Reply

Yorum Gönder

Yorumun için teşekkürler.Eğer Talebiniz yerine getirilmedi ise mail atınız.