Güzelliğin Sırrı Makyaj ile Tanışın

Güzelliğin Sırrı Makyaj ile Tanışın

Makyaj günümüzde kadınlar için bir vazgeçilmez. Yoğun iş toplantıları, evde bekleyen çocuklar, sorumluluklar derken kendimize bakmaya fırsatımız olmuyor. Bu koşuşturmaca da en çok da bakımsızlığımıza hayıflanıp bir de bunun için stres oluyoruz. Geçici bir yöntem de olsa siz de güzelliğin sırrı makyaj ile tanışın. Yoğun cilt bakımları, sağlıklı beslenme, stresten uzak kalma, düzenli spor yapma bunlar tabii ki olması gerekenler ama önceliklerimiz farklı olunca maalesef bu teknikleri uygulamak biraz zor olabiliyor. Bu yazımızda gelecek yılın makyaj teknikleri ile ilgili püf noktaları sizlerle paylaşıp yeni yılı daha güzel karşılamanız için elimizden geleni yapacağız.
Sinem Kobal Makyajını Merak Ettiniz Mi?

Yeni yıl için makyaj teknikleri

Gelişen teknoloji kozmetik sektörünü de oldukça değiştirdi. Günümüzde kadınlar eskiye nazaran makyaj malzemeleri konusunda oldukça şanslı. Kadınların korkulu rüyası akan rimeller, çıkan rujlar dökülen farlar kıyafette iz bırakan fondötenler artık geçmişte kaldı. Sizler için 2017 makyaj teknikleri arasında tüm bu saydığımız olumsuzlara yer yok. Pek çok marka son teknoloji ürünü üretimlerini piyasaya sunmak için yeni yılı heyecanla bekliyor.
Yağmurlu Havalar İçin Makyaj Önerileri

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Günlük hayatın yoğunluğu yüzünden her zaman uzman kişilere makyaj yaptırma imkânı bulamayabiliyoruz. Evde uygulayabileceğiniz basit makyaj teknikleri ile günü kurtarmanın dışında gayet de başarılı bir makyaj yapabilirsiniz. Ancak bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Öncelikle makyajda ilk kural cildin temiz olmasıdır. Makyaja başlamadan önce cildinizi kullandığınız yüz yıkama jeli ile güzelce yıkayıp arındırdıktan sonra nemlendiricinizi sürün ondan sonrasında makyaj yapmaya başlayın
  • Kozmetik ürünlerin tamamı cilt ile temas eden ürünler olduğu için muhakkak kaliteli ürünler kullanmaya özen gösterin aksi halde ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz.
  • Cilt tipinizi ve yüz hatlarınızı tanıyın, çevrenizdeki insanların cildiniz hakkında pek çok söylemi olabilir ancak öncelikle uzman kişiler ile cilt tipiniz hakkında görüşün ve cildinizi tanıyarak ürün kullanımına ve makyaj yapımına devam edin
  • Size özel makyaj malzemelerinizin olması her zaman daha iyi olacaktır.
  • Mevsime ve kıyafetinize göre makyaj yapmayı ihmal etmeyin
Yeni Makyaj Trendi: Yeşil Göz Makyajı

Cilt maskeleri

Makyaj günlük hayatta ve kadınlar için bir can kurtarıcı durumda ancak ihmal edilmemesi gereken durumlardan biri de cilt bakımı. 2017 yüz maskeleri incelediğinde gelişen teknoloji ile birlikte cilt maskeleri alanında da değişiklikler olduğunu görüyoruz. Özellikle problemli ciltler için piyasaya sürülmeyi bekleyen yeni nesil cilt maskeleri pek çok kadının bu problemi aşmasını sağlayacak.
=> Bu yazı; Kadindir.com sitesinde yer alan bilgilerden ve görsellerden derlenerek hazırlanmıştır.

Yorum Gönder

Yorumun için teşekkürler.Eğer Talebiniz yerine getirilmedi ise mail atınız.