Ritalin Concerta ve Medikinet'in Psikolojik Etkileri

Ritalin neden kullanılır
Medikinet 5-10mg reçetesi
Ritalinin beyinde ki etkileri
Ritalinin reçetesi nedir?
Concerta  reçete
Kırmızı reçeteli ilaç
Whoami filmin de ki ilaç nedir
whoami ilacı
hacker ilacı


Ritalin - Medinet Retard -Concerta ( Metilfenidat HCL ) Ne için kullanılır?

Genelde dikkat eksikliği ve hiper aktif bozuluğu (DEHB)  kişilerde oluşan ileri derece rahatsızlıklarda kullanılır.
Beynin bazı(dopamin Reseptör) bölümlerinde oluşan düşük aktiviteyi normale getirmek için kullanılır.Sinir Uçlarında Dopamini biriktirerek etki gösterir.
Doktorlar genelde bir testten geçirip tanı koyarak yazmaktadırlar.

Ritalin'in meşur etkisi nedir ?

Psikostimülan ilaç grubunun babasıdır.

Bazı filmlerde el altından satıldığını özellikle Mr.Robot ve Whoami karakterlerinin leblebi gibi yediği ritalin bir amfetamin grubu Metil Fenidat etken maddesi içerir.

Sağlıklı bir insan aldığında Başta Aşırı rahatlık,boş boş bakmalar,hissedilen huzur,bazı şizofrenik belirtilerin baskılanması.öfori,ilgilendiğin bir şeye aşırı adapte olma,uykusuzluk gibi etkiler göstermektedir.

Amerika'da Bir çok üniversite öğrencisi torbacılardan ilacı alarak sınav dönemlerinde sabahlara kadar konu çalışır.Bir zamanlar ismi (Sınav hapı,ders hapı,dikkat hapı) gibi isimler ile anılıyordu.

Ritalin(e) Bağımlılık Yapar Mı?

Etkilerini okuduysanız ilaç ciddi bağımlılık potansiyeli göstermektedir.
Bu yüzden Ritalin Kırmızı Reçetelidir.

Not: Ritalin-Concerta-Medikinet Aynı Maddeyi içermektedir.
Dozlarına göre etkileri değişir.

7 yorum

Bu yorum yazar tarafından silindi.

ben kulanıyordum hala aradabi alıyor bu arada ilaç zor bulunuyor haberiniz olsun..not:kullanmamanızı tavsiye ederim

Reply

Admin lütfen bir günde araştırın şu alkol tedatedavisinde kullanılan Antabuse ilacını yazın Bu ilaç kaç kişiyi öldürdü bilinmiyor cezasıda yok nasılmı amk karıları kocam içkiyi bıraksın diye gizlice yemeklere veya herhangi bir içicege karistiriyorlar adamdan habersiz bu ilaç yan etkisi çok buyuk yuzde vucutta kizarma olecek hissi verriyor kalp krizi gecirtiyor su an bende 5 tane stent var 2 kere kalp krizi gecirdim arastir bi yaz be kardesim ben bu konu hakkinda video yayinlayip hatta antabuse yi recetesiz satildigi icin mahkemeye verecegim ucuzda 10 veya 15 lira

Reply

dostum antabuse ilacının yan etkilerini okudum. hep kalbe bağlı etkiler yazmışlar. Alkolle birlikte alınmaması gerekiyor. istersen bi şu alıntı yazıyı oku.

Alkol bağımlılığının tedavisinde, alkole karşı tiksinti yaratmak amacıyla kullanılan bu ilaç Alkolün normal metabolizmasını engeller ve nefes darlığı, kalp çarpıntısı, kusma ve bulantı gibi nahoş semptomlar yaratan asetaldehidin kandaki konsantrasyonunu yükseltir. Yüksek tansiyon, kardiyovasküler çökme ve bazen de konvülsiyonlar gibi daha ağır tepkiler ortaya çıkabilir.

Reply

Bende bunu söylüyorum iste alkol alan birine bunu gizlice iciriyorlar alkoli biraksin diye adamcagiz yan etkilerini cekiyor sonuc kalp krizi olumle sonuclanabiliyor alkol alan birinin son ickisine 2-3 tane karistirin atin ya masda ya yolda giderken kalp krizi gecirir olur cezasida yok bilemezler kalp krizi gecirmis olmus derler o kadar tehlikeli bana bunu soylettiniz bu ilac recetesiz satiliyor ucuz bir fiyata milleti uyandirin benim hanim bana habersiz icirdi bu ilaci cok cektim bilmeden alkolde aliyordum yaninda yuzum bildiginiz domates gibi kizariyor olum hissi veriyor nefes datligi yapiyordu 1 kadeh icer icmez etkisini gosteriyor 2 ciyi icirmiyordu ama ben bilmeden inadina devam ediyordum perisan bir sekilde kendimi zor eve atiyor zorla uyursam geciyordu 1 tanenin etkiside 1 hafta suruyordu sonucmu kalp krizi gecirdim 5 tane stent var kalbimde simdi umarim anlatabildim bu ilac genis olarak haber yapilmali

Reply

Kardeşim amma salladın sende bende kullanıyorum bu ilacı dediğin kadar riskli olsaydı ilaç demezlerdi buna.

Reply

İlerde görürsünüz faydalımı zararlımı diye adam söylemişti inanmamıştım diye siz bilirsiniz

Reply

Yorum Gönder

Yorumun için teşekkürler.Eğer Talebiniz yerine getirilmedi ise mail atınız.