Windows Hızlandırma Kesin Çözüm
Windows Hızlandırma
Windows 10 hızlandırma 
Merhaba arkadaşlar uzun süredir muzdarip olduğum ve üstünde sürekli  çalışıp çözdüğüm windows yavaş çalışması vs çözümünü sizlere detaylı olarak anlatacağım. 
İlk önce bilgisayarınızın özelikleri iyi olmasına rağmen veya  özelikleri kötü olsa bile geç açılıp kapanıyor ağır çalışıyor ise bu dediğim ayarları yaptığınız takdirde çözülecektir sıkıntılarınız.


1 - Bilgisayarıma sağ tıklayıp  Özelikler/Aygıt Yöneticisi kısımını açtıktan sonra driverlerin güncel olduğunu kontrol edin w10 kullanıcıları driverlere sağ tıklayarak güncelleme yapabilirler.

2- Windows update ve gereksiz hizmetler bilgisayarınızı oldukça yavaşlatmaktadır windows güncellemenizi pek önermem bildiğiniz gibi güncelleme yapıldıkça hatalar düzelmektedir ancak daha fazla hataya ve bilgisayarınızın yavaşlatılmasına sebep olmaktadır.

3 - Sizlere vereceğim uygulama ile tüm sıkıntılarınızı kökten çözebilirsiniz Dws ile bilgisayarınızdaki tüm hataları çözebilirsiniz yapmanız gereken altta sizelere vermiş olduğum uygulamayı indirdikten sonra windows da arama yapmanız butona bastıktan sonra bilgisayarınızdaki hataları bulup çözecektir. Ayarlar kısmında profesyonel kısmını açarak  windows görselde bulunan gereksiz programları tikleyip ardından çalıştırın ve biligisayarınız otomatik olarak tüm gereksiz windows 10 uygulamalarını silecektir. Ve bu ayarları bu uygulama ile yaptıktan sonra gözle görülür aşırı şekilde bir hızlanmayı fark edeceksinizdir. Hizmetler kısmından One drive yi silip Update yi kapatıp metro uygulamalarını siliniz.

Bu ayları yaptıktan sonra  ek olarak Hizmetler kısmını kontrol etmeniz Ctrl+shift+esc tuşuna basarak görev yöneticisini açtıktan sonra hizmetlere tıkladıktan sonra alt kısımda bulunan hizmetler aç seçeneğine tıklayınız. 
Kapatmanız gerekenler üstüne tıklayıp devre dışı seçeneğini aktif edip uygula dedikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız . Hızlı getirme , Windows Updateyi devredışı olarak değiştirin.

4 - Bozuk windows dosyalarını onarın aramaya powershell  yazıktan sonra windows powershell sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve bu komutu girip enter tuşuna tıklayıp bekleyin dism.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth   


Komutu girdikten sonra uzun süreli bi beklemeniz gerekmektedir 35-40 dk ardından Sfc/ Scannow komutunu giriniz entere tıklayınız. Bunları yaptıktan sonra gözle görülür bir hızlanmaya sahip olabilirsiniz.Bağlantılar ;Mega ;
Yandex Disk ;
2 yorum

Program sadece Windows 10 uyumlu mu ?

Reply

deneyemedim ancak diğer windows sürümlerinde de çalışır sanırım

Reply

Yorum Gönder

Yorumun için teşekkürler.Eğer Talebiniz yerine getirilmedi ise mail atınız.